Korvanappikuulokkeiden johdoilla on paha tapa mennä tuhannen solmuun. Niitä ei voi kuvitellakaan laitettavan käsilaukkuun sellaisenaan. Langan päästä kiinni-blogista silmiini osui kiva Hexagon-pussi. Päätinpä sitten toteuttaa tämän idean viipymättä.
Kaava omaan ompelukseeni valmistui kovan pähkäilyn ja mittailun tuloksena. Valmiita kaavojakin varmasti netistä voi tulostaa. Pussista tuli juuri sopivan kokoinen nappikuulokkeiden säilytykseen. Nyt ne kulkevat kätevästi mukana sotkeentumatta muihin tavaroihin. Pussi on vuoritettu ja päällikankaisiin liimasin myös ohuen tukikankaan.
Näitä oli mukava tehdä ja pienet tilkut tulevat taas hyötykäyttöön. Voihan olla, että pieniä pusseja valmistuu ennen Joulua vielä lahjoiksikin!
Eilen satoi vettä kaatamalla. Olin kuitenkin jo aamulla päättänyt, että töistä tultuani pesen ikkunat. Sain kuin sainkin ikkunat pestyä ja luonto järjesti vielä ylimääräisen huuhtelunkin ! Mukavaa torstaita :)
Varmasti ihanaa olisi saada tällainen joululahja. 😁
VastaaPoistaNäille on varmasti käyttöä muillakin!
PoistaOnpa näpsäkän näköinen pussukka nappikuulokkeille. Molemmissa pussukoissa on niin piristävän raikas kuosi,tykkään.Leppoisaa kuluvaa syyskuuta sinulle.♥
VastaaPoistaKeltainen kuuluu lempiväreihini.
PoistaNo nyt on kyllä tarpeellinen pussukka. Ainakin itselläni on aina nappikuulokkeet a. hukassa b. sotkussa muiden kassissa olevien esineiden kanssa, jos ovat tallessa :).
VastaaPoistaNiinpä!
PoistaIhana idea! Minun omani ovat vain tylsästi pikkuriikkisessä minigrip-pussissa, tämä on sata kertaa kivempi vaihtoehto. :)
VastaaPoistaKiitos!
PoistaIhanat!
VastaaPoistaVärivalinta on sekin täydellinen syyspäiviä piristämään.
Hyvää viikonloppua.
Voi kiitos! Viikonloppu vapaat tulevat tarpeeseen.
PoistaIhastuttavan pirteät ja tuikitarpeelliset pussukat.
VastaaPoistaNäitä oli kyllä kiva tehdä!
PoistaKivan muotoinen pussukka. Tuo keltainen väri aivan häikäisee silmiä näin aikaisin aamulla :)
VastaaPoista;)
Poista